Chcete-li získat lepší pracovní místo, cestovat nebo zkrátka toužíte po jiné příležitosti, je třeba naučit se angličtinu. Cizí jazyk se nejlépe učíme v praxi. Proto, pokud toužíte po znalosti anglické jazyka bude nejlepším nápadem navštívit anglicky hovořící země. Samozřejmě ne každý si může dovolit odjet, a proto je třeba najít vhodnou alternativu. Dobře se osvědčuje sledování filmů či seriálů v původním znění. Vyhněte se tedy dabingu a místo něj nastavte titulky. Výborný nápad je také přihlásit se do kurzů s rodným mluvčím. Tam si navíc navyknete na přízvuky a lépe porozumíte celkovému kontextu.Tabule s anglickými slovy

Slovíčka

Nejpodstatnější je bohatá slovní zásoba. Proto pokaždé, když narazíte na nové a pro vás neznámé slovo, zapište si jej. Veďte si sešit označený slůvkem vocabulary, do kterého si budete postupně zapisovat nová a nová slova. Jednou za čas je všechny přečtěte a zapamatujte si jich co nejvíce to půjde. Poproste přátele nebo členy rodiny, aby vás přezkoušeli.

Čtení

Noviny, obaly od potravin, online články nebo jen popisky fotografií na Instagramu. Procvičujte si výslovnost a zároveň se učte význam daných vět a slov. Nebojte se vyhledávat například na Google v angličtině. Nejen, že se přiučíte ale také se vám otevírá zcela nový svět plný možností. Existuje mnohem více článků v angličtině než v češtině.Tým kolegů

Poslech

Vyzkoušejte videa na YouTube. Anglicky mluvící vlogeři, make-up guru či herní nadšenci mají co nabídnout. Je spousta lidí, co se právě díky sledování videí naučilo dokonale rozumět a mluvit. Vyzkoušejte to!

Duolingo

Stáhněte si do telefonu tuto chytrou aplikaci a učte se každý den. Stačí pár minut denně a za pár měsíců budete schopni si objednat v restauraci, zeptat se na cestu či si popovídat s kamarádem ze zahraničí. Učíte se formou zábavných úkolů, obrázků či her a na konci každé úrovně si své znalosti můžete otestovat. Tato aplikace nenabízí pouze jazyk anglický, najít zde můžete také francouzštinu, němčinu, polštinu, italštinu a mnoho dalších.