I když to nedávají najevo, do tanečních se chtějí dobře obléknout i mladí pánové. A protože je potřeba při výběru dodržet oblečení, které nejen vypadá skvěle, ale i splňující společenskou etiketu, bude důležitý jak střih, ale i barevnost. Základním kamenem je dobře padnoucí oblek. Který by měl být pokud možno bez vzorů. Osvědčený mnoha generacemi tanečníků je klasický, černý. K módním trendům přibyla v současné době i barva tmavě šedá a tmavě modrá. Ušity z matných materiálů poté mohou sloužit pro další životní mezníky. Jako je maturita či promoce.

V tanečních

Luxusně a okázale působí obleky, které jsou zhotoveny z lesklých materiálů. Ty si vybírají především extrovertní mladí pánové, kteří na sebe rádi přitahují pozornost. Zejména možných tanečních partnerek. I tyto obleky mohou sloužit i po skončení tanečních kurzů. Na plesy, svatby, rodinné oslavy. Proto je vhodné si pořídit trojdílnou variantu. S vestou ze stejného materiálu. Která umožňuje si sako v méně formálních situacích sundat. A zůstat jenom v ní. Obzvláště v letních měsících to pánové určitě ocení.

Před odchodem do tanečních

Rovněž je třeba nepodcenit výběr vhodné košile. Tu je barevnost nejlepším vodítkem. Do prvního kurzu je dobrou volbou košile bílá. Která zaručuje, že sladěním s jakoukoliv barvou kravaty nelze šlápnout vedle. Později je možné vpojit barvu košile s barvou šatů partnerky. Čímž vytvoříte dokonalý taneční pár. Rukávy košile musí být vždycky dlouhé. Zakončené buď klasickými, či manžetovými knoflíčky. Barvě košile je potřeba přizpůsobit i barvu kravaty či motýlka. Módní kombinací je stejný odstín na obou. A pokud budete chtít vypadat opravdu elegantně, určitě si do kapsičky saka vložte kapesníček. Který svou barevností dotvoří celkový dojem. Stejně tak obuví, která by měla být především stoprocentně čistá. Šněrovací a kožená. V černé barvě, ve které si určitě dolaďte i společenský opasek. Zlatou, anebo stříbrnou barvu spony tak rovněž je možné zkombinovat se šperky tanečnice. Ponožky musí být černé a bez vzorů. A hlavně dostatečně vysoké, aby se při sedu neodhalovaly nohy.