Co se osvětlení, které je pro nás v interiéru tolik důležité, týče, máme na výběr z mnoha druhů, stylů a designů, z nichž si vybere naprosto každý. Který ten, či onen styl je tím pravým pro vás?

Závěsné lustry a stropní svítidla

Závěsné lustry a stropní svítidla se využívají ve většině místností každého domu, či bytu. Volíme si nejprve dle toho, jak velký rozsah světla může to, či ono světlo poskytnou, a dále pak dle stylu a designu. Například do moderní kuchyně se hodí lustry na lanku, či industriální kovový lustr. V obývacím pokoji jsou pak často využívaná bodová stropní svítidla se zabudovaným systémem, a to vždy ve větším množstvím, v případě romantického stylu pak křišťálové lustry, nebo lustry přisazené. Do ložnic se obvykle nejlépe hodí nastavitelné závěsné lampy, lustry se stínidly ve stylu lampionů, či lustry klasické. Do dětských pokojů seženeme krásná stropní svítidla ve tvaru zvířátek, či závěsné lustry připomínající letadla, nebo květiny.

závěsný lustr

Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla se nejčastěji využívají v chodbách, a také v koupelnách. V chodbách klasicky zařízených domů, a na jejich schodištích pak bývají populární křišťálová nástěnná svítidla, moderní domácnosti pak upřednostňují led svítidla, či bodová svítidla, která jsou rovněž populární i v koupelnách a kolem zrcadel.

skleněná žárovka

Stojací lampy

Stojací lampy se pak nejčastěji používají v obývacích pokojích, kde slouží pro tlumení světla při sledování televize, či četbě, a v ložnicích. Moderní jsou pak například dřevěné stojací lampy s textilním stínítkem, designové stojací lampy se skleněnými stínidly, či levnější lampy s papírovými stínidly.

Stolní lampy

Stolní lampy se objevují v obývacích pokojích na odkládacích stolcích, v ložnici na nočních stolcích, i na psacích stolech v pracovnách a dětských pokojích. Ty už se pak obvykle volí především dle stylu zařízení místnosti, a praktického pojetí.