Zdaleka ne každý má to štěstí, že je obdařen vysokou postavou. Mnoho lidí je díky svým genetickým dispozicím menšího vzrůstu. A ačkoliv se to nezdá, toto může způsobovat problémy i v běžném životě.

Stačí si jen vzít chod domácnosti. Najednou máme problémy dosáhnout do nejvyšších polic ve skříni, čištění oken je pro nás bez štaflí nadlidský úkol. A to ani není řeč o malování, zvláště pak stropu. Zde máme problémy dosáhnout i s pomocí štaflí.

uklid5

Naštěstí existuje řešení. Tím je teleskopická tyč. Jedná se o tyč, která se obvykle používá jako násada. Podstatný rozdíl však je v tom, že je natahovací. Je totiž složena ze dvou či více částí, které jsou vloženy do sebe. V případě potřeby je pak možné jednotlivé části vytáhnout a prodloužit tak celkovou délku násady.

Je to rozhodně užitečný vynález, a tak není divu, že má poměrně dost široké využití. To hlavní najdeme při uklízení. Pokud na ni dáme například prachovku, pak můžeme najednou smést pavučiny ze stropu či jiných obtížně dostupných míst. Stejně tak se díky ní dostaneme třeba hluboko pod postel, což je časté místo, kde se hromadí prach.

Nebo ji můžeme připojit k vysavači. Pak se při práci s ním nebudeme muset tolik naklánět a hrbit, nehledě na to, že tak dosáhneme například pod již zmíněnou postel.

bazen7

Ovšem není to jen v domácnosti, kde teleskopickou tyč využijeme. Pokud máte bazén o větších, jistě víte, jak obtížné je vybrat síťkou nečistoty z prostředku či dokonce ze dna. A tuto situaci právě tento pomocník řeší.

Jistě, můžeme se ptát, proč zkrátka neudělat dlouhou tyč. A ano, bylo by to možné, jenže je třeba si uvědomit, že čím delší je násada, tím hůře se s ní manipuluje. A to rozhodně není vhodné v situaci, kdy potřebujete dosáhnout jak na blízké, tak vzdálené místo.

Je tedy jasné, že má rozhodně své výhody, a že je to dobrý pomocník do každé domácnosti.