Kdo by si nepřál mít zuby jako perličky? Krásně bílé a rovné jako pravítko. Tomu se říká pravý hollywoodský úsměv. Jenže lehce se o tom sní a hůře se to realizuje. Zubní úpravy nesou nejen klady, ale i zápory. Mohu hned pár uvést. Kamarádka měla velkou mezeru mezi zuby. Měla ji tam odmala a rodiče jí říkali, že až jí vyrostou druhé trvalé zuby, tak se mezírka mezi předními horními zpraví a stáhne se. Jenže jak dívka rostla, mezera byla pořád stejná. Postupem času však zjistila, že jako dítě měla nosit rovnátka, aby se jí zuby vepředu zpravily. Jenže její rodiče nechtěli utrácet velké peníze za rovnátka a dívka jim to dodnes vyčítá.

Pěkné zuby vypadají lépe

Proto je opravdu vhodné zvolit tu nejlepší zubní péči a věřte, že se vám jistě v dobrém vrátí. Není ale všemu konec. Na stomatologickém trhu je toho spousta, jak zuby udělat krásnější. Je pravda, že pěkné a zdravé zuby vypadají lépe a že dodávají majiteli sebevědomí. Alespoň já to tak vnímá. Není přece pěkné mít zažloutlé zuby nebo nedej bože zkažené a v dezolátním stavu. Ano, i takové případy znám. Proto je namístě kvalitní zubní hygiena a pravidelné návštěvy estetické stomatologie Praha. Ten vám poradí i jak zuby vylepšit. Bude vám například nabídnuto kvalitní bělení zubů, které je v dnešní době velmi šetrné. Žádejte ale bělení gelem bez abraziv, která poškozují zubní sklovinu.

Zubní péče je nutnost

S gelem je to šetrnější a podle mě i více efektivní. Poté je vhodné omezit pití červeného vína a kávy. Nebo používejte brčko 🙂 Pak jsou tady ještě zubní fazety. Ty jsou ideální právě pro například zubní mezeru. Zuby se zbrousí a aplikují se zubní fazety. Vězte ale, že jedna fazeta stojí v průměru pět tisíc korun. Ale efekt je pak k nezaplacení. Pokud se k takovému zákroku odhodláte, tak pak věnujte svým zubům ještě větší péči. Určitě doporučuji pravidelnou dentální hygienu u speciality, a to alespoň dvakrát ročně. Nemusím ani připomínat, že zubní niť, mezizubní kartáčky a vody jsou téměř nutností.