Dnes si ukážeme, že i přes to, že nás naše babičky nutily do používání jablečného octa, louhu z přesliček a domácího šamponu z kopřiv, a my tyto podivně vyhlížející lektvary nechtěli ani vidět, měly nakonec pravdu. Dnes si ukážeme staré receptury, které nám pomohou naše vlasy znovu vzkřísit!
čaj ve skleničkách

Kopřivový šampon

Na kopřivový šampon budeme potřebovat:
●     1 šálek destilované vody
●     ¼ hrnku kopřiv
●     ⅓ hrnku mýdla
●     24 kapek esenciálního oleje z levandule
●     1 polévkovou lžíci gelu aloe vera
Postup:
1.    Vodu začneme v hrnci vařit, poté ji stáhneme a vložíme do ní kopřivy. Ve vodě necháme kopřivy vylouhovat a necháme ji vychladnout. Necháme odstát zhruba pětadvacet minut.
2.    Po vychladnutí přidáme levandulový olej, mýdlo a gel z aloe vera.
Kopřivový šampon podporuje správný růst vlasů, podporuje správné prokrvení pokožky vlasů. Dodává vlasům lesk a pružnost. Bez použití mýdla vytvoříme odvar, který poté už nesmýváme.
šípek na stromě

Jablečný ocet

Na jablečný ocet budeme potřebovat:
●     1 kilogram jablek
●     3 litry vody
Postup:
1.    Kilogram jablek oloupejte a nastrouhejte, nejlépe na plastovém struhadle a zalijte 3 litry vody tak, aby vznikla zhruba pět centimetrů mezera mezi jablky a vodou.
2.    V nádobě nechte 21 dnů. Každý den nádobu obraťte a promíchejte vařečkou.
Blahodárné účinky jablečného octa jsou známé již od starověku, kdy jím Hippokrates ve 4. století léčil své nemocné pacienty. Jablečný ocet pomáhá tělu při hubnutí a doplňuje nám minerály. Napomáhá také dobrému trávení a dobře štěpí tuky. Ničí kvasinkovou infekci a čistí problematickou pleť. Je účinný proti artritidě.
kopřiva dvoudomá

Přesličkový vývar

Přesličkový vývar je z našich 3 receptů nejjednodušší. Budeme potřebovat zhruba 300 gramů nasušených přesliček, které následně zalijeme vařící vodou. Necháme odstát a počkáme, dokud nám odvar nevychladne. Poté přecedíme do jiné nádoby a necháme v uzavřené sklenici na temném místě stát zhruba týden.
Přesličkový odvar pomáhá hydratovat pokožku hlavy a redukuje výskyt lupů.