Je v podstatě dobře, že se technologie stále vyvíjí a tím přináší i obrovskou úsporu do domácností. Jen na klasické žárovky se bude nadcházející generace dívat na obrázcích nebo na počítačích a zřejmě se také budou divit, jak jen se s nimi dalo svítit. Dnes je skutečně velký výběr na trhu nejen v oblasti žárovek, ale také jejich provedení a dají se snadno podle svítivosti a designu nainstalovat do různých místností podle aktuálních potřeb. Někde budeme potřebovat kvalitní, ostré a rozprostřené světlo, tudíž poté zvolíme jinou úroveň žárovek a svítidel, než budou například bodové led žárovky gu10.

inovativní technologie

Led žárovky vytváří nové koncepty pro osvětlení

Led – je zkratka pro Light Emitting Diode, jedná se o polovodičové destičky, které vlastně přeměňují elektrický proud na světlo, které mi potřebujeme. I když diody jsou praktické poměrně malé, tak žárovky, které se prodávají, mají různé tvary a velikost. Zkrátka mohou být ve tvaru, který nejčastěji známe z klasických, ale mají velké množství diod uzavřených uvnitř. Vyzařují i odlišné světlo a tak lze vybírat z barev, které budou dobře působit nejen pro naše oči, ale i na naši psychiku. Není rozhodující pouze barva, ale také umístění svítidel.

kulaté světlo

Bodová světla

Asi úplně nejprodávanější bude žárovka, která má patici gu 10, ta je hodně rozšířená především u halogenových nebo právě zmíněných LED zdrojů světla. Používají se prakticky všude, jak v interiéru, tak u venkovního svícení. Tuto patici si nelze zaměnit s jinou, jelikož ji poznáme podle dvou symetrických kolíčků o průměru 5 mm, nemá závit a je skutečně hodně krátká.

led světla

Díky tomu, že závit zde není, tak ji nešroubujeme, ale pouze zasuneme a lehce pootočíme. Výborně se hodí do podhledů, na sociální zařízení, nikde nepřekáží, jelikož je zabudovaná skoro souběžně se stropem nebo případně zdí. Ve venkovním prostoru pěkně osvítí dekorace, vodní jezírka nebo bazény a podobné stavby. Zaměří se totiž dokonale na detail.