Pravidelně sportuje, je to váš koníček, ale nejste profesionální sportovec. Nebo se teprve chystáte začít sportovat a přemýšlíte, co by vás mohlo bavit, která sportovní disciplína vám jde.

Ať tak či onak, po čase začnete asi řešit, jestli si máte pořizovat sportovní oblečení nebo na to vaše popobíhání vystačí staré bavlněné triko a tepláky. Někteří z vás při přemýšlení zajdou i dále – navštíví specializované oblečení nebo si prohlédnou nabídku e-shopů zaměřených na sportovní oblečení a další doplňky.

Pokud už se rozhodnete, že chcete mít kvalitní z oblečení z nějakého pravděpodobně následujícího důvodu:
1.lépe větrá a odvádí pot z těla – tedy budete mít pocit sucha,
2.nebudete smrdět okolí díky pocitu sucha – některé vlákna (například z Merino vlny) vytváří automatické antibakteriální prostředí v oblečení, díky kterému vydrží déle suché a nesmrdící,
3.nemusíte ho tak často měnit jako bavlněné – tedy vám vydrží na více tréninků, stačí vám tedy pár kousků,
4.lépe vypadá – tímto se asi řídí více ženy než muži, které chtějí být sladěné za každé situace.

Začnete řešit, proč některá značka stojí tolik, když přitom jinde seženete za stejnou cenu i tři kousky. Typickým příkladem je oblečení značky Nike, Adidas a Rebook. Z vlastní zkušenosti víme, že běžecké legíny těchto značek se pohybují v roce 2016 od 1200 Kč a výše. Pokud ale zajdete do řetězců H&M, Lídl nebo Tchibo, můžete za tuto cenu sehnat běžecké legíny, triko a navrch rukavice nebo šál.

Čím je tedy způsobené, že ceny jsou tak diametrálně odlišné? První, co asi každého napadne, je kvalita materiálu. Bohužel opět z vlastní zkušenosti vám můžeme potvrdit, že kalhoty od Adidas se začaly trhat při druhém běhu, naopak běžecké zateplené legíny z Tchiba máme už třetí zimní sezónu a vypadají skoro jako nové.

Pravda bude někde jinde. Připlácíte si především za ty tři proužky nebo fajfku, jež je zdaleka vidět na vašem sportovním oblečení. Netvrdíme, že sportovní řetězce nabízejí nekvalitní oblečení za přemrštěné ceny. Ostatně je jen na každém z nás, pro jakou značku se rozhodne. Důležité je se cítit pohodlně, a aby oblečení sloužilo svému účelu.