auta, kolona, zadní světla

Už dávno postoupila doba, kdy si zlaté české ručičky poradily s kdejakým náhradním řešením, které se týkalo vozidla. Ne jednou se stalo, že klínový řemen nahradíte silonkami své ženy. Určitě to znáte.

Ale autožárovky baterkou nenahradíte. V praxi by to vypadalo dost prapodivně, kdyby Váš spolujezdec běžel před autem s baterkou, abyste dobře viděl.

Už se Vám vůbec někdy stalo, že Vám autožárovky vypověděly službu za jízdy? Vozíte si s sebou náhradní, nebo jste musel přerušit noční jízdu a počkat na ranní rozbřesk?

Pokud u Vás taková situace nastala, určitě jste se poučil. Dnes nevyjedete bez náhradních autožárovek ani, kdybyste měl jet jen ve dne.

pčední světlo červeného auta

Ale vy, co takovou nemilou zkušenost nemáte, si hned teď zkontrolujte, zda sadu žárovek do auta máte v pořádku. Nakonec i toto vybavení patří do, tzv. povinného.
Je to tak.
· Musíte dobře vidět.
· Musíte být dobře viděn.

V žádném případě ani nezkoušejte dojet do místa určení potmě. I kdyby to byl jen kousek. Zlomek vteřiny stačí k tomu, aby vznikl katastrofický scénář, který píše jen sám život! Rozhodně se nespoléhejte ani na to, že jste dítě paní Štěstěny. Ta při Vás nemusí stát i v této chvíli, kdy odejdou autožárovky do věčných lovišť.

A malér je na světě.
· Můžete ublížit nejen sobě a všem ve Vašem vozidle.
· Můžete ublížit i nevinnému účastníku silničního provozu, který netuší, kam se v nesprávnou chvíli připletl.

Jestli si vše zodpovědně uvědomujete, pak Vám nebude chybět nic z povinného vybavení. A tak by to mělo být v každém pojízdném vozidle, které se vydává na cesty. Byť není počítáno s noční jízdou. Nikdy nevíte, co se může cestou přihodit.
Pokud bychom měli společnými silami shrnout vše o vybavení vozidla, potom je nadmíru jasné, že bez náhradních autožárovek není radno vyjet. Ale také to, že je nutností zkontrolovat před jízdou, zda jsme vidět, zda svítíme.