Také se těšíte na dovolenou a máte již naplánovaný pobyt, takže vám stačí pouze sbalit věci a vypravit se na cestu? A půjde o vodácké putování nebo horskou turistiku? Pak jste možná zapomněli na jednu drobnost, která vám usnadní pobyt. Říká vám něco film „Svatební cesta do Jiljí“ s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou? Pokud ano, pak si možná vzpomenete, jak pan Abrhám balil věci do své krosny, a využíval k tomu papírový seznam a plán cesty. Zapisoval si tam, kolik triček a košil si bude brát s sebou, ale na co nepadla řeč, a co by si s velkou pravděpodobností tento filmový pedant bral s sebou, jsou igelitové sáčky s uzavíracím zipem. Byly by zřejmě součástí jeho seznamu a byly by tam rozepsané, k čemu všemu je při pobytu v přírodě lze využít.

skládací papírová mapa

Hygienické papírové předměty – při pěší turistice i při plavbě lodí je více než nutné umístit všechny papírové předměty do uzavíratelného sáčku. Uvnitř se vám nerozmáčí ani toaletní papír, ani papírové ubrousky či kapesníky. A nerozmočí se ani mapa, kterou měl Josef Abrhám na krku, když zapadl po pás do bažiny.

propocené ponožky

Drobnosti – kam bezpečně uložit sponky do vlasů, šití, hrací karty a kostky, psací potřeby, mezizubní kartáčky na zuby a dentální nit, náhradní knoflíky, zavírací nůž, krabičku s mýdlem a šampon, holicí žiletky a další drobnější předměty, když nemáte sáček se zipem?

Propocené ponožky – někteří lidé zapomínají brát si s sebou zejména pro turistiku velký počet párů ponožek. Je velmi důležité je často měnit a pro celodenní výlet to mohou být klidně i čtvery páry. Mít nohy v suchu je při horské turistice základní předpoklad proti tvorbě puchýřů a otlaků, ale kam dát propocené ponožky? Abyste je nemuseli mít v jednom prostoru s vaší svačinou nebo čistým náhradním oblečením, využijte zipové sáčky 2 pack, který je bezpečně uzavře, a máte klid.