Únava

Klasickým strašákem je hlava spícího úředníka klinkající ze strany na stranu před rozzuřeným šéfem. Bohužel, ne vždy si můžete před prací dopřát kvalitního spánku. Dětem rostou zuby, oslavovali jste narozeniny, nebo prostě jen nemohli spát – na vašem výkonu to minimálně půjde znát.
Nevěstě hlavu – doslova. Nemůžete-li si zrovna zdřímnout, dodejte si energii jinak. Někoho na nohy spolehlivě postaví espresso, nejste-li však fanouškem kávy, přivodíte si tak možná pěknou migrénu. Vyzkoušejte hroznový cukr. Je skvělým a nejrychlejším dodavatelem energie do vašeho těla. Ujistěte se, že vždy v kabelce budete mít alespoň pár těchto bonbonů. Uvidíte, že udrží vaše oči otevřené.
studentka ve svetru

Prokrastinace

Tohle slovo vám může znít cize, přestože se v poslední době stalo velkým fenoménem. Prokrastinaci můžeme definovat jako chorobné odkládání úkolů a povinností. Například: máte do pondělí vypracovat prezentaci na zasedání pro šéfa. Pokud trpíte prokrastinací, pravděpodobně se k tomuto úkolu dostanete v neděli ve večerních hodinách po tom, co jste uklidili celý byt, shlédli šest sérií nového seriálu a přeskládali kořenky v kuchyni podle abecedy.
Tímto zlozvykem trpí velká spousta lidí. Jak se bránit? Z počátku si dávejte především malé cíle a naučte se organizovat svůj čas. Máte-li úkoly, které musíte ten den vypracovat, napište si hned ráno po probuzení seznam. Zpočátku může obsahovat jen několik málo věcí. Je důležité, abyste se s ním naučili pracovat
únava nad pc

Vyhoření

Asi nejhorší strašák všech ve středním věku. Bohužel se stává, že v tomto období pro vás přestane být vaše zaměstnání přínosné a vaše výkonnost prudce klesne. Jistě si toho povšimnete nejen vy, ale i váš nadřízený.
Pokud cítíte příznaky syndromu vyhoření, zapřemýšlejte o změně zaměstnání či pozice a návštěvě psychologa. Rozhodně vám pomůže vaše trable překonat daleko rychleji, než kdybyste se o to snažili sami.