Pokud se dnes naskytne výhodná koupě chalupy, či menšího statku, která bude po rekonstrukci přesně to, jak si příjemné bydlení představuje nejenom starší, ale v současnosti i mladá generace, tak by byla škoda tuto příležitost nevyužít.
Dnes si mnozí lidé, své těžko našetřené finance, snaží investovat do bydlení. Ale doslovně přemrštěné ceny jak bytů, taknemovitostí, zvlášť ve městech, je nutí hledat si své místo pro své soukromí, v menších obcích nebo na venkově. Ideálně tak do 25 km od města. Ne vždy se to podaří, ale kdo hledá, najde. A příležitost využije.
finance na dům
Na venkově se totiž žije mnohem skromněji a dá se v mnoha směrech i ušetřit. Nejenom že můžete mít možnost si vypěstovat bio zeleninu a sklízet své ovoce, máte možnost i chovat drůbež nebo jiné domácí zvířata.  A většinou les a voda bývají hodně blízko. Toto rozhodnutí bydlet na vesnici, je spojené jednak se vztahem k půdě, ke zvířatům. Ale hlavně s určitým časem, který si tento způsob života vyžaduje.
Když si budete chtít zachovat původní stavbu, ať je to menší statek, dům, chalupa, tak po prohlídce budete vědět, že se vaše budoucí bydlení bude muset podřídit rekonstrukci. Ta ve výsledku splní nejenom pohodové a moderní bydlení. Dobrá rada – hned na začátku využijte služby dobrého architekta. Ano jeho služby budou něco stát, ale určitě se to vyplatí.
Vytápění v každém obydlí hraje velkou roli. Ne všude je zaveden plyn. Na vesnici se převážně topilo dřevem i uhlím. Nyní se využívají místo uhlí dřevěné paletky. Takže zde máte jednu z možností, jak ušetřit své finance.
stavení na vesnici
A to výběrem kvalitního kotle. Při jeho výběru záleží na více faktorech:

·         čím budete topit
·         jaký prostor budete vytápět
·         tepelnou výkonnost kotle pro váš dům si nechte vypočítat odborníkem
·         pořízení kvalitního kotle (s moderní technologií) vybírejte nejenom podle značky, ale i ceny, využijte více nabídek
·         využijte kotlíkovou dotaci
·         nechte si spočítat odborníkem návratnost.
V roce 2020 máte možnost ušetřit na svém bydlení díky programu Nová zelená úsporám. Na internetu vám mnoho firem nabízí k tomuto programu kompletní služby. Stačí se informovat a rozhodnout se správně. Protože tak máte možnost ušetřit své finance tím, že získáte co nejvyšší dotace.