Mezi oblíbené destinace, které rádi navštívíme během letních měsíců, patří v posledních letech severské země. Dánsko, Norsko, Švédsko. Lákají nejen množstvím památek a historických míst. Ale rovněž nádhernou přírodou. Mořská pobřeží, která hranice těchto zemí omývají, přinášejí nám, suchozemcům, nezapomenutelné zážitky. Počasí tu bývá během prázdnin mnohem příjemnější než v zemích na jihu Evropy. Umožní tak návštěvníkům tyto země procestovat v příjemném klimatu, bez úmorného letního horka.

U bazénu na trajektové lodi

Pro všechny, kteří rádi cestují vlastními vozidly, je nejlepším spojením přeprava trajektem. Začátek dovolené, strávený plavbou na lodi, je pro většinu z nás nezapomenutelným zážitkem. Přináší do zaběhaného způsobu cestování naprosto nové zkušenosti. Trajektové lodě tak dopraví do cílového místa nejen pěší cestující, ale můžete na ně nalodit jak osobní auta, tak vozy obytné. A často je využívají i zájezdové autobusy. Pro jejichž pasažéry je na palubě připraveno všechno, co je potřeba během několikahodinové plavby. K dispozici jsou i kajuty, ve kterých je možné si odpočinout. Velké trajekty jsou vybaveny nejen restauracemi s celodenním provozem, ale jsou na nich i kina, knihovny a dětská hřiště. Často je na nich i bazén. Ze kterého jsou úžasné pohledy na otevřené moře. Dokonce některé společnosti nabízejí i internetové připojení. Které ovšem bývá v cenách podobných těm v letadlech.

Na širém moři

Ještě než nastoupíte na trajektovou loď mějte na paměti, že mnohé z pasažérů během plavby postihne takzvaná mořská nemoc. Houpavý pohyb, kterým je vyvolán mořskými vlnami, vyvolává často nechtěné nevolnosti. A proto je vhodné ještě před vyplutím uzpůsobit stravu. Vyvarovat se mastným a kyselým jídlům. A vyhnout se i alkoholu. Rovněž je potřeba se připravit na sluneční paprsky, které jsou na otevřeném moři v silné intenzitě. Proto si kromě vhodného opalovacího krému přibalte i vhodnou pokrývku hlavy. Ideálním řešením je slaměný klobouk se širokou krempou. A rovněž šátek na přikrytí ramen.