Koupil jsem starší rodinný dům a těšil se, že ho citlivou rekonstrukcí přetvořím k obrazu svému. Většinu věcí jsem si dokázal sám naplánovat a zrealizovat, řemeslníky jsem si pozval jen na opravdu technicky náročnější práce. Co se dlouhou dobu zdálo být oříškem, byly staré schody do patra. Schodiště bylo zbytečně široké, ukrajovalo si pro sebe ohromný kus předsíně a přitom působilo spíše děsivě než bezpečně a solidně. Kamenný povrch schodů již nebyl v nejlepším stavu a ani vzhled neevokoval teplo domova. Bylo mi jasné, že se s nimi musí něco udělat, protože moje představa předsíně, kterou uvidím jako první místo po příchodu domů, zahrnovala spíše vřelé teplo a ne tmavé studené bloky kamene, stoupající kamsi do šera.

Schody z hororu

Kompletně bourat celé schodiště mě však nelákalo, měl jsem trochu obavy, jestli v tomto prostoru jsou vůbec udělat jinak a lépe. Dlouze jsem se tedy rozmýšlel, jestli neudělat jen menší úpravy – pokrýt povrch deskami, přidat led osvětlení a vyměnit zábradlí. Nakonec jsem na radu kamaráda zkusil oslovit specializovanou firmu a když mi ve svém showroomu ukázali možnosti, jak by se s mým prostorem dalo pracovat a které schodiště by mi doporučili zrealizovat, byl jsem úplně nadšený. Zvolili jsme kombinaci kovu a skla a nic hezčího a zároveň funkčního jsme dosud do domu nepořídili. Nyní když otevře vchodové dveře, uvítají vás schody, které působí jako když se vznáší v otevřeném a prosvětleném prostoru. Z nového zábradlí na schodiště kmkdesign.cz jsem taktéž nadšený, protože i když působí jemně, jsem si jistý jeho stabilitou a bezpečností a nemám žádné pochybnosti, když na schody vběhnou naše malé děti, nebo do nich stoupá moje osmdesátiletá babička.

Moderní schodiště

Každému bych poradil, aby se nesmířil s žádným prvkem stavby, který ho irituje nebo nevyhovuje, protože vždycky se dá najít lepší řešení, i když si ho zpočátku nedovedeme představit. Oslovení odborníků v tu chvíli dokáže přinést nezaujaté nápady, ze kterých vás ihned něco zaujme a vy zjistíte, že změna k vaší spokojenosti je možná.