Na trhu existuje velké množství úvěrů, kterými lidmi řeší nejrůznější situace, problémy, či jimi financují některé své potřeby. Které druhy úvěrů jsou poslední dobou nejpopulárnější pro uživatele?

Kontokorent

Když si v bance zakládáte účet, nabídnou vám k němu nějaké služby, mezi nimiž obvykle bývá i kontokorent. Jedná se o možnost vybrat peníze z účtu do mínusu, avšak jen do nějaké konkrétní částky, a později, do určité doby, je vrátit. Tímto způsobem obvykle lidé řeší nákupy v době, kdy ještě čekají na výplatu, nebo nějaké nadstandardní výdaje, s nimiž nepočítali. Mnohdy jej využívají i studenti, kteří si chtějí něco pořídit dřív, než jim dorazí kapesné.

kreditky v kapse

Leasing

Leasing je formou úvěru, kdy si zakoupíte věc takzvaně na splátky, s tím, že je budete zasílat po určitou dobu včetně úroku věřiteli. Tím bývá leasingová společnost. Lidé jej obvykle využívají ke koupi automobilu, nebo dražší elektroniky a techniky. Někteří lidé však neví, že na rozdíl od úvěru, patří vámi zakoupená věc věřiteli do té doby, dokud ji nesplatíte.

Bankovní hypotéky

Bankovní hypotéky se většinou využívají k financování nového bydlení, nebo k rekonstrukci toho starého. Zájem o ně však začíná pozvolně upadat, jelikož podmínky pro jejich získání začínají být pro běžné lidi neúnosné, a mnohdy také velmi nedostupné.

kalkulačka a peníze

Nebankovní hypotéky

Mezi nejčastější služby nebankovních společností patří obvykle nebankovní americké hypotéky Hypotekybezregistru. Zde se jedná o bezúčelový úvěr, který lze využít k financování čehokoliv, třeba i k vyplacení se z exekuce, a zaručíte se za něj vlastní nemovitostí. Lidé jej však poslední dobou využívají i ke koupi nemovitosti, jelikož banky nejsou tolik ochotné hypotéky poskytovat. U nebankovních společností pak lidé pochodí lépe, a jelikož jsou podmínky splácení včetně úroků mnohdy podobné, někdy i výhodnější, než ty bankovní, začínají se stávat těžkou konkurencí bankovních institucí.