Pomalu nám končí zlatý věk nízkých úroků a výhodných hypoték a začíná to pravé peklo. Pokud tedy chcete investovat nebo zkrátka potřebujete finanční injekci do svého podnikání, měli byste se co nejdříve podívat na nabídku, ať nezaspíte dobu, protože postupně se stávají půjčky méně a méně dosažitelné – může se tak jednoduše stát, že už vám nikdo nepůjčí. Finanční trh očekává pád a zpomalení ekonomiky, tedy alespoň na rozdíl vlády, a tak se pomalu připravuje, aby se to všechno ještě více nezhoršilo, jako tomu bylo v roce 2008 a ještě dříve v devadesátých letech.
americké peníze.jpg
Můžeme zmínit také fakt, že centrální banka opět zvedla o procento roční úroky a už to je znamením, že bychom si měli pospíšit. Ať už je to stavba domu, koupě pozemku, auta, dovolené, nejlepší čas je nyní, protože nikdy nevíte, jaký úrok na vás vybafne příští rok. Pokud sjednáte smlouvu co nejdříve, nemusíte se pak již bát toho, že by vám snad úroky během té doby zvyšovaly – přesně proto je dobré uzavřít hypotéku či půjčku co nejdříve, abyste vychytali ty nejlepší podmínky.

Nebát se a nekrást

Hlavní je nebát se. Samozřejmě, varujeme před poskytováním „krátkodobých“ a „malých“ půjček do sta tisíc, takové půjčky jsou více méně jenom chytrým finančním tahem a trikem, který má spíše ošálit váš finanční přehled a gramotnost a nabalit si kapsy.
podání klíčů.jpg
Byť je ještě dobrá doba, vždy se dívejte, jaký úrok je vám nabízen a jaký sjednáváte, co je napsáno ve smlouvě a jak se s tím vším bude nakládat, abyste poté nebyli nepříjemně překvapeni. Berte si půjčky pouze od ověřených poskytovatelů a pokoutným společnostem se raději vyhněte. Dobrou šancí pro investici může být i zástava vozu, což je stále populární nástroj k cenné finanční injekci. Jestli se tedy rozhodujete kdy, neváhejte, a jděte do toho. A pokud máte pochyby, tak si prostě jen představte, co se stane, pokud si půjčku nevezmete.