U mužů bývalo zvykem narychlo se nechat ostříhat, přitom si nenechali ani umýt vlasy, a holení? To bylo možné jen doma, v dřívějších dobách břitvou, dnes modernějšími buď ručními, nebo elektrickými strojky. Proč ale jednou za čas nezajít do tzv. Barber shopu, kde Vás oholí, ostříhají, některé Barber shopy nabízejí i masáže, v některých k tomu dostanete i kapku něčeho ostřejšího k pití, v některých třeba doutník. Co vlastně znamená Barber shop, a co tam na Vás čeká?
cedule kadeřnictví
Barber shop je pánské holičství, kde se Vám v dnešní době ale postarají nejen o vousy, slovo barber je odvozeno od latinského slova „barba“ – což znamená holič. Jistě si vzpomenete na některý z amerických filmů, kde takové holičství bylo vidět, mimochodem v Americe fungují stále v hojném počtu. Ale Barber shop není jen o oholení, je to mužský svět, stejně, jako ženy mají u kadeřnice nebo v kosmetickém salónu ten svůj, kde muži jsou opravdovými muži, baví se o mužských tématech, debaty jsou v nich zcela otevřené, najdete tam časopisy pouze pánské, pokud tam mají televizi, běží v ní buď nějaký sportovní přenos, nebo pořad pro muže, funguje to úplně stejně, jako když jde žena ke kadeřnici.
Mimochodem pro dámy, ani tam nezkoušejte chodit, v dřívějších dobách byl vstup ženám do Barber shopu zakázán oficiálně, tomu už dnes tak není, ale stále platí takové nepsané pravidlo, že do Barber shopu je „ženám vstup zakázán“.
Co Barber shopy nabízí za služby:
Samozřejmě každý Barber shop nabízí trochu odlišnou nabídku služeb, i co se týká občerstvení, s masáží se také nesetkáte v každém, ale dvě věci mají společné – oholí Vás, a když budete mít zájem, tak také ostříhají.
vousatý muž

–        v každém Barber shopu Vás ostříhají a oholí, mimochodem speciálně břitvou, což bude možná pro někoho zpočátku nepříjemný zážitek, přece jenom, představa břitvy na krku, ale není se čeho bát, pracovníci Barber shopu jsou perfektně vyškoleni
–        holení břitvou – nejdřív Vám pokožku ošetří olejem, potom provedou tzv. napářku, to, aby se vousy změkčily, a aby víc vystoupily, na řadu přijde namydlení, a potom už samotné oholení, vybrat si samozřejmě můžete, jestli chcete oholit tvář celou, nebo zkusíte některý ze současných moderních stylů, podle vousů proběhne oholení buď jednou, nebo dvakrát, a následně Vám pleť ošetří kvalitní vodou po holení
–        ceny se liší u každého Barber shopu, v Praze můžete počítat s cenou za oholení zhruba od 500 do 800 korun.