Pro každý notebook je nutno spousta ovládačů. Ty určují co, kde, a jak udělat, aby vše fungovalo jak má. A vývojáři ovladačů HP zapomněli v útrobách keylogger. Ne, to není brouk z čeledi klíčovitých. Ihned vysvětlím.
růst hacking
Abychom se nepouštěli po složitých cestičkách jedniček a nul, řekneme si, že keylogger je prostě software, nebo program, který si umí zapamatovat, jaké klávesy mačkáte. Tyto pak umístí do logu (souboru) a tam je lze najít. A to je to, co je špatně a co by nemělo být. Totiž když už takový soubor existuje, musí být šifrován, nebo znepřístupněn.
Noa ? To je toho, říkáte si, jenže pozor! Jakékoli heslo přece zadáváte pomocí klávesnice. Ano, tedy i to, které pečlivě tajíte, totiž to do vašeho internetového bankovnictví. Takže byste asi nejásali, kdyby si toto heslo mohl případný hacker kdykoli vysledovat a použít. A vy byste pak jen zírali na krásně vybílené konto. Zapomeňte na ověřování mobilním telefonem, věřte, že pokud zkušený hacker pomocí keyloggeru objevil vaše heslo, má zmáknuté i ověřování telefonem.
Na chybu se vlastně přišlo jen čiročirou náhodou. Nebyla nalezena při klasické kontrole výrobků a ani při detailní prohlídce. Až při zkoumání ovladačů  Synaptics (SynTP.sys).
hackování
Michael Myng je počítačový expert a prověřoval si něco s podsvícením klávesnice, když na tento keylogger narazil. Ihned to nahlásil a firma bryskně zjednala nápravu. Tato oprava vyšla již v listopadu. Ostatně takto závadných bylo dle tvrzení firmy jen pět set kusů. Otázkou je, zda firma přiznala všechny vadné kusy, nebo mlží. Jde o obrovský zisk a tak se mi jimi uváděný počet nějak moc nezdá.
Takže pokud máte notebook od firmy HP, možná jste měli i jejich keylogger a to zcela zadarmo. Jen aby po vás nechtěli příplatek. No, legrace stranou, pokud jste skutečně koupili vadný kus, opravy jsou k mání, takže se asi netřeba obávat. Přesto doporučuji kontrolu. Člověk nikdy neví a čert nikdy nespí.