Ale já neumím tancovat. Jedna z nejčastějších výmluv spousty lidí, když se je snažíte vytáhnout na parket. A je úplně jedno, jestli je to v baru, na party nebo na plese v opeře. Z pohybu do rytmu muziky má prostě mnoho lidí hrůzu. Mají pocit, že se znemožní, že se jim lidé budou smát, nebo že si ublíží. Naučit se tancovat přitom není vůbec nic složitého, a nikdo se vám rozhodně smát nebude.
karneval brémy
Základem je vybrat si takový tanec, který vás bude bavit. Tancování totiž zdaleka nemusí být jen valčík nebo cha cha. Slyšeli jste někdy třeba o stepu, irských tancích nebo break dance? Že to není pro vás? A jak to víte, když jste to nikdy nezkusili. Skvělá věc na jakémkoli tanečním stylu je, že se dá začít v jakémkoli věku, a můžete se zlepšovat tempem, které vám vyhovuje. Základem tance je radost z pohybu, z hudby, spojení s vlastním tělem. Nemusíte nikde vystupovat, klidně si můžete tancovat doma po pokoji.
turisti

A co vám tanec vlastně přinese? Především si zlepšíte fyzičku a vybudujete dlouhé, vláčné svaly. Tanečníci možná nejsou tak vypracovaní jako kulturisté, ale mají krásnou, štíhlou postavu, právě díky pohybu. Pak je tu také smysl pro rytmus. Lidé si často myslí, že musíte mít cit pro hudbu, abyste mohli tancovat, ale je to spíše něco, co se naučíte časem. Zvyknete si, jak pracovat s tempem, s náladou hudby a s vlastním tělem. Vaše pohyby budou působit přirozeně. A vybudujete si sebevědomí. To často vychází ze způsobu chůze, a když budete chodit jako tanečníci, uvidíte, že vás lidé začnou vnímat jako sebejistou osobnost.
baletka na kameni
Plus, umění tancovat většina lidí oceňuje. Pokud jste muž, tak vaše drahá polovička se bude dmout pýchou, až ji na plese jediný vyvedete. Pokud jste žena, lidé si rychle všimnou vašich ladných pohybů. Lidé, co se umějí hýbat, jsou také velmi vítaní na každé party, protože umějí rozjet zábavu jen za pomoci jednoho telefonu a libovolné skladby. Ale co je úplně nejpodstatnější, vyčistíte si hlavu, a budete se cítit skvěle.