Kámen byl vždy důvodem k obdivu historických památek, které se dochovaly i přes běh staletí, kdy se napříč naší zemí a jinými oblastmi v Evropě prohnalo množství válečných konfliktů. Zamyslíte-li se nad tím více do hloubky, zjistíte, že tu desítky hradů a zámků pamatují třicetiletou válku, plenění země Švédy, první světovou i druhou světovou válku a komunistický marasmus. Stále tu stojí jako němí svědci těchto událostí a přežily desítky až stovky generací našich předků.

kamenný dům

Obvodové zdivo z kamene působí majestátně a velmi atraktivně a to se dnes stalo námětem i pro stavební řešení v duchu obkládání opláštění budov kamennými obklady, např. z ruly Montana stoneexpert.cz. Rula je velmi dekorativní a zároveň stabilní, houževnatý, tvrdý a pevný nerost, s nímž dosáhnete zajímavých výsledků estetických i praktických. Je to zároveň izolační materiál, který podporuje udržení tepla uvnitř domu tak, jak tomu bývalo dříve u domů postavených přímo z kamene.

kamenné zdivo

Perfektní kombinace se dřevem – rula je typ kamene, který dobře zapadne k masivnímu dřevu s různou povrchovou lazurou, tyto dva přírodní ? materiály vyniknou u různých typů staveb, zvláště v místě, kde do hry vstupují i okrasné dřeviny a krátce střižený okrasný trávník, letničky a kvetoucí zahradní rostliny. Obklady z ruly dotváří dojem luxusu, který je zároveň funkčním prvkem, a plní svou funkci mnohem lépe, než obklad z umělého kamene.

Rula jako dlažba – z ruly lze zhotovit i chodníčky, obkládat terasu, vytvořit přístup k bazénu, podlahu pod pergolou nebo v altánu a samozřejmě ji můžete mít i v obytném vnitřním prostoru. Rula má nízký tepelný odpor a dobře tedy absorbuje teplo ze slunečních paprsků nebo z topné soustavy v podlaze, takže máte k dispozici i příjemný materiál pro bosá chodidla, zcela nealergický a zdravotně způsobilý pro děti i dospělé.