Odhadnout počet krabic pro zabalení věcí je poměrně obtížné, můžete to provést velmi nahrubo třeba tak, že si věci ve skříních, regálech a policích v úložném prostoru domyslíte tak, jako by místo regálů a fochů byla krabice z kartonu. Systematicky jednu po druhé pomyslně sečtete a výsledek vynásobíte dvěma, což zvyšuje pravděpodobnost správného výpočtu. Výhodné je krabice zapůjčit u stěhovací firmy, stěhování Praha, která v případě, že odhad nevyjde, vám další krabice poskytne velmi rychle.

krabice na stěhování

Krabice musí někdo odnést – pamatujte na to, aby jednu krabici unesl jeden člověk, a to nejen svalnatý stěhovák, ale i vy, neboť je velmi pravděpodobné, že je při vybalování na novém působišti budete přenášet z místa na místo. Nepřehánějte to s jejich hmotností, využívejte při balení věcí osobní váhu a každou z krabic kontrolně převažujte. Hmotnost každé z nich by neměla přesáhnout patnáct kilo, lepší je držet se váhy kolem deseti až dvanácti kilogramů.

Využívejte známých fíglů – s krabicemi existuje fíglů celá řada, například je dobré hlavně ty těžší pro jistotu převazovat dvojitě provázkem. Na lepicí pásku si pořiďte odvíjecí ruční buben s rukojetí, usnadní vám to práci. Do krabic můžete proříznout z boku díry (úchopy) pro ruce pro lepší přenášení, pokud to ovšem nejsou krabice zapůjčené, leda, že by vám to stěhováci dovolili.

držák lepicí pásky

Krabice si rozdělte podle nosnosti a umístění ve vozidle – mnoho článků na Internetu vám radí, že byste si měli označit krabice podle toho, do jaké místnosti je stěhováci odnesou. To je jistě chvályhodné, předejdete zbytečnému vyptávání a chaosu a celý proces urychlíte, ovšem urychlení a hlavně zabezpečení zabalených věcí podpoříte rozdělením krabic do sektorů ještě před nakládáním do vozidla. Měli byste si vytvořit několik „hromádek“ a popsat je tak, aby bylo jasné, která z nich bude vespod, která zhruba uprostřed a která až nahoře. Ve spodních řadách např. knihy, uprostřed textil a nahoře křehké kuchyňské nádobí, květiny, věci z papíru, modely ze dřeva atp.