Žijete v malém bytě, ale dali byste přednost životu na vlastním pozemku? Pakliže vám nevadí menší podlahová plocha, třeba proto, že jste na ni za roky života v malém bytě zvyklí, pak vám jistě přijde vhod mobilní dům! Ten je vašemu stávajícímu bydlení velmi podobný, jen s tím rozdílem, že stojí na vlastním pozemku. Nabízí vám tedy jedinečnou příležitost nemít sousedy hned za zdí, kdy si vzájemně doslova vidíte do talíře, a užít si volnost a možnosti, jaké skýtá volný prostor okolo domu. Záleží tedy jen na vás, jak jej využijete. Můžete venku grilovat, opalovat se, zahradničit, anebo dělat cokoli dalšího, co vás baví. Uvidíte, že vás možnost mít vlastní volný, a především soukromý prostor okolo vlastního bydlení nadchne! A to jediné, co proto musíte udělat, je pořídit si vlastní dům.

cihlovy domecek

Takový nápad může znít na první pohled složitě, a každého napadne, že to vyjde opravdu draho. V případě klasické stavby by to byla zcela jistě pravda, ne tak v případě mobilního domu. Ten si můžete pořídit již za neuvěřitelnou cenu okolo jednoho miliónu korun, a pokud budete nenároční, tak i levněji.

Jak již bylo řečeno, uvnitř bude všechno vypadat jako v menším bytě – plocha a její členění, spotřebiče, nábytek, a tak dále. Samozřejmě budete mít k dispozici veškeré potřebné energie. Rozdíl poznáte až venku – jedná se totiž o dům s absencí pevných základů.

domek a kalkulacka

Když nebudete stavět pevné základy spojené se zemí, tak vás to samozřejmě přijde mnohem levněji. Jenže jde také o to, že takovou stavbu můžete podle potřeby stěhovat z místa na místo. Když se rozhodnete změnit adresu, můžete vzít své bydlení s sebou. Takže vás jistě nepřekvapí ani to, že stavba nebude vznikat na místě, ale v areálu výrobce, který ji nakonec na místo určení dopraví. Zbavíte se tak nepříjemných starostí, a dokonce nepotřebujete ani stavební povolení.