Když se člověk potýká s nízkou bonitou, tak je taková situace vždy poměrně nepříjemná. Nicméně není na vybranou – jestliže potřebujete úvěr o určité minimální výši a bankovní domy vám tvrdí, že na takovou půjčku nemáte dostatečně vysoké příjmy, pak vám nezbývá než hledat jiné možnosti, které vám pomohou dosáhnout vytčeného cíle.
Takovou možností může být například hypotéka bez doložení příjmu nebankovnihypoteky.net.

balíčky peněz

Mnoho lidí se mylně domnívá, že hypotéka bez doložení příjmu znamená půjčku, u které není potřeba dokládat, jaká je výše vašich příjmů a výdajů. To je ovšem velký omyl, i když je pravda, že samotné pojmenování půjčky k němu vyloženě svádí.
Pokud jde o hypotéku bez doložení příjmu, tak byste měli vědět, že i při žádosti o tuto půjčku budete muset doložit svou aktuální i dlouhodobou finanční situaci. Tedy to, jak vysoké jsou vaše příjmy, jaké máte výdaje, zda splácíte nějaké úvěry. A měli byste vědět i to, že do příjmů vám věřitel započítá pouze ty, které jsou pravidelné a dlouhodobého charakteru, naopak pokud jde o výdaje, ty se často navyšují. Proto není divu, že i když jste doposud s penězi žádné potíže neměli, tak může vaše bonita vyjít jako nedostatečná – především u velkých dlouhodobých půjček, které jsou určeny na bydlení.

polské bankovky

Nicméně při posouzení bonity je vždy potřeba myslet i na to, že přísný odhad budoucího vývoje vašich finančních možností nehraje jen proti vám, ale také ve váš prospěch. Pokud byste si na svá bedra naložili větší půjčku, než jakou budete schopni unést, tak byste přišli nejen o své sny, ale také o složené záruky, třeba v podobě nemovitosti na bydlení.
Proto je lepší držet se při zemi a spokojit se raději s menší než s příliš velkou půjčkou.

Každopádně hypotéka bez dokládání příjmu vám díky individuálnímu přístupu a nastavení půjčky na míru pomůže, abyste si jejím prostřednictvím splnili své sny, třeba i s nižší bonitou.