Ano, ano, za chvíli to bude zde jako v Africe. Horka budou intenzivnější. Proto je dobré zvážit, zda by nebylo dobré mít doma klimatizovanou alespoň jednu místnost. A jak zvolit klimatizaci? To se dočtete právě zde. Upozorním i na nebezpečí, které hrozí z rychlého rozhodování, a které by vás později mohlo stát spousty peněz. Takže co je důležité?

 

klimatizace ac systém

    • Koupě klimatizace

    • montážní firma

    • jedno nebo více zařízení

    • náhradní díly

    • servis

    • třída spotřeby

    • hlučnost

 

 

Předem varuji stejně jako odborníci před koupí klimatizační jednotky zvlášť a následnému objednání firmy. Jejich pracovník pak totiž na místě zjistí, že vám prodali aušus s nekvalitními trubkami. A aby toho nebylo málo, bez chladiva. To obchod dělá, protože s chladivem jako takovým nesmíte manipulovat bez oprávnění. A vy už budete jen a jen platit za onen obchod.

Firma, je velmi důležitá. Už při objednávce práce si všímejte každičké drobnosti a vyptejte se skutečně na všechno. Vyhýbavé odpovědi s neurčitými termíny jsou náznakem nekompetentnosti firmy. Ta vám totiž má nabídnou vše, tedy jednotky a zároveň i práci. Tatáž firma by k vám měla poslat odborníka, který vám poradí, zda jednu jednotku, nebo více do každého bytu. Toto je specifikum víceméně rodinných vil a domků, v paneláku při 3+1 je to většinou jasné.

Tím se dostávám k dalším dvěma bodům. Náhradní díly a servis. Klima vyžaduje údržbu, a i dvakrát do roka kontrolu. To vše by měl ten, kdo vám to bude montovat, zajistit, a též klidně prokázat, že náhradní díly jsou. Takže když toto vše absolvujete, již si jen domluvte přístroj, který má menší spotřebu. Je pravděpodobné, že si budete muset připlatit, ale zato ušetříte na energii. A že při více jednotkách to nebude jen pár haléřů vám musí být jasné.
klimatizase s ovládáním

A ještě úplně nakonec, firma by měla být schopna předvést vám hlučnost jednotlivých zařízení.

Nuže, jak vidno z článku, číhá na vás pár záludností, ale montéři a vy to zcela jistě zvládnete levou zadní.