Krátké filmy nejsou zrovna tím, co by mnoho z nás vyhledávalo. Přitom v dřívějších dobách byl tento formát naprosto běžný. Ale i dnes je k shlédnutí spousta skvělých, krátkých filmů, které ve vás probudí silné emoce a připraví vám zajímavý filmový zážitek. Tipy, které vám uvedeme, jsou zdarma k shlédnutí na YouTube. Můžete si je odtud i stáhnout prostřednictvím yt downloader online https://www.stahujvidea.cz/youtube-video-downloader. Uvedené tituly jsou v angličtině, ale u většiny si můžete nastavit automatický překlad titulků do češtiny. Ale pokud máte alespoň trochu obstojnou znalost anglického jazyka, nebude pro vás problém snímkům porozumět.

youtube

The Neighbor’s Window (2019)

Tento film je dokonce oceněný Oscarem. Jedná se o na první pohled obyčejný film, který vypráví o manželském páru Alli a Jacobovi. Ti posléze přijdou na to, že ze svého okna mohou sledovat to, co dělá mladý pár, který se zrovna nastěhoval do bytu naproti. Snímek je velmi dojemný, pojednává o mladé lásce, touze a ukazuje realitu společného soužití dvou zamilovaných lidí.

mobil

Six Shooter (2004)

Thrillerový snímek, který vás značně znepokojí a zaujme tak, že se nebudete moci odtrhnout. Jeden muž, který truchlí po své zemřelé ženě. Mladý muž, který má psychické problémy. Oba se potkají ve vlaku a rozpoutají tím řetězec nervy drásajících událostí. Citlivější povahy by měli tento snímek vynechat, jelikož některé scény jsou velmi syrově zpracované.

The Life of Death (2015)

Smrt je u nás stále tabuizované téma. I když se to lidé prostřednictvím knih nebo třeba filmů snaží změnit. A právě o to se snaží krátký snímek The Life od Death. Ukazuje postavu Smrti, která se snaží žít každodenní život , jako všichni ostatní smrtelníci, se všemi radostmi i starosti. Dojemný a krásný snímek o tom, že smrti se netřeba bát a pokouší se ji posunout do lidštější podoby.