V první řadě se na počátku roku 2017 objevilo několik desítek významných investičních celků i jednotlivců, kteří tuto měnu začali reálně podporovat jako dlouhodobou investiční příležitost. Prolomili konzervativní bariéru a kurz Bitcoinu začal prudce stoupat. V návaznosti na to pomohlo růstu kurzu kryptoměny rozhodnutí Japonska uznat ji jako legální, oficiální platidlo. Tento krok kvitovalo ještě několik zemí, které zřejmě učiní v brzké době podobný krok.
Na počátku druhého čtvrtletí roku 2018 se Bitcoin stále drží na stabilně vysoké hodnotě a pokud byste chtěli do této, svým způsobem riskantní investice, vkládat své finance, musíte si opatřit virtuální peněženku. Nakupovat je můžete buď ve směnárnách, z nichž nejznámější je Coinbase, anebo obchodovat na burze Coinmate, a to přímo za českou korunu.
Zda Česká republika uzná kryptoměnu za oficiální, zatím není jisté
Počítejte však s tím, že se nevyhnete autorizaci. Vždy bude vyžadováno potvrzení vaší totožnosti, pouze o něco větší anonymitu lze prosadit v Bitcoinmatech. Musíte si však uvědomit, že jsou virtuální mince vrtkavou investicí, vklady nejsou ani pojištěny, ani podloženy, je to pouze virtuální svět jakéhosi fluida a v dnešní době prozatím existuje pouze jediná kryptoměna, která je podložena alespoň nerostným bohatstvím. Tou je Petro oficiálně vydané venezuelskou vládou.
Na některých webech je k dispozici denní hodnota kurzu virtálních peněz, a to jak v dolarech, tak i v českých korunách, kurz se může prudce měnit i v průběhu hodin, je velmi volatilní, což je pro všechna virtuální platidla typické. Regulace kryptoměn není možná ani ve státech, které ji uznají jako oficiální platidlo. Maximálně lze měnu zakázat, což možná provede Jižní Korea, nebo vyžadovat její zdanění v souvislosti s obchodem na burze nebo s těžbou. Česká republika prozatím žádnou virtuální měnu jako oficiální platidlo neuznala.